„Tesla“ buvusį darbuotoją padavė į teismą už duomenų vagystę ir perdavimą trečiosioms šalims

Didžiausias elektrinių automobilių gamintojas „Tesla“ iškėlė bylą buvusiam darbuotojui Martinui Trippui ir apkaltino jį įsilaužimu į įmonės serverius, konfidencialių duomenų pavogimu ir pasidalinimu su trečiosiomis šalimis.

Į pavogtus duomenis įeina ir daugybė „Tesla“ gamybos sistemos nuotraukų bei vaizdo įrašas. Įmonė tvirtinta, kad dėl netinkamo darbuotojo elgesio įmonė patyrė didelę ir tęstinę žalą. Ypač pažymėtina, kad prieš kelias dienas „Tesla“ savininkas Elonas Muskas išsiuntė elektroninius laiškus savo darbuotojams „dėl plataus maso pažeidimo“.

Pagal teismo dokumentus „Tesla“ tvirtina, kad Martinas Trippas informavo pašalinius žmones apie pradurtus akumuliatorių elementus „Tesla“ gamykloje, o vėliau apie tai buvo rašoma keliuose naujienų pranešimuose.

Byloje tvirtinama, kad pavyzdžiui, Martinas tvirtino, kad pradurti akumuliatorių elementai buvo naudojami tam tikrose „Model 3“ transporto priemonėse, nors tokie elementai niekada nebuvo naudoti transporto priemonėse ar akumuliatoriuose. Buvęs darbuotojas taip pat gerokai perdėjo apie tikrąjį metalo laužo kiekį, kurį pagamina „Tesla“ gamybos proceso metu, ir klaidingai tvirtino, kad „Tesla“ vėlavo prijungti naują gamybos įrangą.

Taip pat „Tesla“ tvirtina, kad Martinas, kuris dirbo technologinių procesų techniku, nebuvo patenkintas situacija, kai jam buvo paskirtos naujos pareigos. Kai darbuotojui buvo pateikti nauji įrodymai, jis prisipažino, kad yra atsakingas už savo veiksmus.

Martinas Trippas rašė kompiuterio kodą siekdamas reguliariai eksportuoti „Tesla“ duomenis iš jos tinklo trečiosioms šalims. Jo sukurta kenkėjiška programinė įranga veikė trijose skirtingose kompiuterių sistemose, pas kitus darbuotojus, kad duomenys būtų toliau eksportuojami net jam ir išėjus iš įmonės, o tie darbuotojai būtų neteisingai apkaltinti.

„Tesla“ siekia, kad jai būtų atlyginta 1 milijono dolerių (863 605 eurų) žala.

Šaltinis: HackRead.com