Naujausios „Firefox“ versijos blokuos kripto valiutų kasimo scenarijus

Visose naujausiose „Firefox“ naršyklės versijose kenkėjiška programinė įranga vagianti kripto valiutas (angl. „cryptojacking“) bus blokuojama.

„Firefox“ sukūrusi „Mozilla“ rugpjūčio 30 d. pranešė, kad imasi sekimą blokuojančios iniciatyvos, kuri bus įdiegta per kelis ateinančius mėnesius. „Firefox“ paminėjo tyrimą iš „Ghostery“, apie naršyklės plėtinį, kuris 55,4 proc. viso laiko, per kurį turėjo įkelti svetainę, išnaudojo įkeldamas trečiųjų šalių sekiklius. Naujos „Firefox“ naršyklės versijos nuo šiol blokuos šiuos veiksmus.

Šie kenkėjiški scenarijai (angl. scripts) gali slapta kasti kripto valiutas išnaudodami naudotojų įrenginius. Taigi, blokuodama sekimą ir pateikdama valdiklių sąrašą įmonė leidžia naršyklės naudotojams valdyti, kokia informacija jie nori dalintis apsilankę bet kokioje svetainėje. „Mozilla“ nėra vienintelė naršyklės kūrėja nusprendusi imtis tokios iniciatyvos.

Praėjusių metų gruodį „Opera“ taip pat įdiegė kripto valiutų kasimo įrangą mobiliųjų įrenginių naršyklėse, o interneto naršyklėse įdiegė „adblocker“ funkciją. Paslauga pirmiausia buvo įjungta „Opera“ naršyklėse kompiuteriams, o 2018 m. sausį taip pat ir mobiliosiose versijose. Iš esmės, sekimas internete yra naudojamas tikslinei rinkai ir naudotojo duomenų rinkimui platesniu mastu. Siekdama apsaugoti naudotojų privatumą, kuris gali būti pažeistas dėl sekimo, „Mozilla“ pagerino naršyklės našumą ir privatumo valdiklius.

Nauja sekimą blokuojanti įranga pasižymi šiomis savybėmis:

  • Blokuoja sekiklius, kurie sulėtina svetainės įkėlimo greitį, ir pagerina puslapio įkėlimo našumą
  • Ištrina įterptines komandas, kurios seka naudotojo veiklą internete. Ši funkcija neleis įrašyti „slapukų“ ir blokuos prieigą prie laikmenų iš sekiklių, kuriuos paleido trečiųjų šalių turinys
  • Sumažina sekiklių kiekį, kurie identifikuoja naudotojus išnaudodami įrenginių savybes, pavyzdžiui, piršto antspaudo patikrinimo funkciją ir sušvelnina kripto valiutų kasimo scenarijų įtaką.Šaltinis: HackRead.com