Kovojimas su nuolat didėjančiais 2023 metų kibernetiniais atakomis.

Kovojimas su nuolat didėjančiais 2023 metų kibernetiniais atakomis.

Kibernetinės atakos yra reali ir dažna problema verslui ir asmeniniams paskyroms, ypač jei jose yra jautri informacija. Pastaraisiais metais buvo nemažai duomenų nutekėjimų, o hakerys evoliucionuoja savo kibernetinių atakų procesus siekdami pasiekti savo tikslus, todėl kiekvienas turėtų tobulinti savo kibernetinį saugumą.

Yra daugybė būdų apsaugoti save ir savo įmones nuo kibernetinių atakų, bet pirma turime suprasti rizikas, su kuriomis susiduriame. Kalbant apie kibernetinį saugumą, turime atsižvelgti į savo slaptažodžius, programinę įrangą, svetaines, naršykles ir netgi belaidį internetą.

Kokios rizikos kelia kibernetinės atakos? Pagal CyberGhost vadovą, lengviausi kibernetinių nusikaltėlių taikiniai yra darbuotojai, nes jie gali pasiekti įmonių programinę įrangą ir sistemas. Patvirtinta, kad kibernetinių atakų skaičius auga dėl pandemijos ir internetinio darbo.

Kai kurios kibernetinių atakų rizikos yra:

Duomenų nutekėjimai Sutrumpinti įrenginiai Neveikiančios sistemos Banko sąskaitų vagystės Elektros maitinimo sutrikimai Įrangos gedimai Yra daugybė kibernetinių atakų rizikų, todėl labai svarbu turėti gerą kibernetinį saugumą.

Top 5 saugumo rizikos 2023 metais Atrakinimo programinės įrangos virusai (Ransomware) Atrakinimo programinės įrangos virusas įrodytas kaip brangiausia kibernetinė ataka aukoms. Šis virusas šifruoja aukų informaciją ir riboja naudotojų prieigą, kol jie neišmokės už ją atrakinti. Norint išvengti šios infekcijos, reikia vengti šių rūšių grėsmių: šiukšlių pašto, blogos reklamos, phishingo ir pan.

API atakos

API atakos vykdomos automatizuotomis grėsmėmis, tokiomis kaip robotų atakos ar prieigos pažeidimai, kurie gali sukelti duomenų praradimą, pavogtą asmeninę informaciją ar netgi paslaugų sutrikimus. Norint apsisaugoti nuo šių atakų, rekomenduojama naudoti antivirusines programas, VPN ir reklamos blokatorius.

Socialinis inžinerijos atakos

Socialinis inžinerijos atakos vykdomos psichologine manipuliacija, apgaulingai paskatindamos aukas padaryti saugumo klaidų, pavyzdžiui, atskleisti jautrią informaciją. Tai gali būti daroma kibernetinio žūklės, pasityčiojimo, phishingo ir pan. būdais. Norint apsisaugoti nuo šių atakų, turime vengti el. laiškų ir priedų iš įtartinų šaltinių, naudoti dviejų faktorių autentifikavimą, būti atsargiems dėl patrauklių pasiūlymų ir naudoti antivirusines programas.

Tiektų grandinės atakos

Tiektų grandinės atakos dažniausiai kryžiuojasi su organizacijomis, norinčiomis įsilaužti į jų tiekimo grandines ir pavogti prekes, kad galėtų jas parduoti trečiosioms šalims. Tai pasiekiami dėl kenksmingos programinės įrangos diegimo, todėl, norint išvengti tokios atakos, būtina naudoti antivirusines programas, kenksmingos programinės įrangos šalinimo programas ir VPN, taip pat visada jungtis prie saugių Wi-Fi.

Be failų kenksmingos programinės įrangos atakos

Be failų kenksminga programinė įranga yra viena sudėtingiausių kenksmingų programų, kuri palieka mažai arba jokio pėdsako ir nepriklauso nuo jokių failų. Aukos paprastai gauna šią programą, spustelėdamos įtartinus nuorodas, o tai veda prie kenksmingos programinės įrangos atsisiuntimo, kuri užkrauna visą jautrią informaciją į savo duomenų bazę. Nepaisant to, jog sunku aptikti šią kenksmingą programinę įrangą, ją galima apsaugoti naudojant antivirusines programas, vengiant šiukšlių pašto ir aktyvavus VPN ir reklamos blokatorių.

Kaip galime nustatyti kibernetinius saugumo pavojus? Kibernetinės atakos suskirstytos į tris skirtingas kategorijas, priklausomai nuo jų tikslo: finansinio pelno, korporacinio žvalgybos ar patentų vagystės. Kai žinome tai, galime suprasti, kaip jas nustatyti, nes jos visada sieks patekti į jūsų įrenginius. Jos gali patekti į jūsų įrenginius naudojant šias priemones:

Kenksminga programinė įranga Phishingas Trojos arklys Atrakinimo programinė įranga Spear phishingas Paslaugų atsisakymas Atakos prieš IoT įrenginius “Man in the Middle” ataka Šios rūšies atakas galima lengvai išvengti, neklikus, nedownloadinus, neprisijungiant ar neduodant prieigos prie savo įrenginių, paskyrų ir el. pašto kitiems.