“FTB(FBI) nulaužti” – vykdomas vidinio tinklo pažeidimo tyrimas

“FTB(FBI) nulaužti” – vykdomas vidinio tinklo pažeidimo tyrimas

Federalinės Tyrimų Biuro (FBI) tyrimas rodo, kad įvyko vidinis tinklo pažeidimas, kuris, kaip teigia agentūra, dabar yra sustabdytas. FBI manoma, kad incidentas susijęs su kompiuterine sistema, naudojama Niujorko lauko biure vaikų seksualinio išnaudojimo tyrimams.

Nors agentūra tvirtina, kad šiuo metu jau turi kontrolę ir incidentas yra izoliuotas, FBI tebando tyrinėti pažeidimo apimtį ir įtaką. „FBI yra informuotas apie incidentą ir siekia gauti papildomos informacijos”, – teigė šios JAV vidaus žvalgybos ir saugumo tarnybos atstovas laiške, kurį cituoja Reuters.

CNN, kuris pirmasis pranešė apie incidentą, teigia, kad FBI pareigūnai mano, kad incidentas susijęs su Niujorko lauko biuro kompiuterine sistema, naudojama vaikų seksualinio išnaudojimo tyrimams. Kol kas nežinoma, kada šis incidentas įvyko, tačiau vienas CNN šaltinių teigia, kad yra tyrinėjama pažeidimo kilmė.

Tai nėra pirmas kartas, kai FBI patyrė sėkmingą ataką iš internetinių nusikaltėlių. Kaip pranešė Hackread.com 2021 m. lapkritį, FBI el. pašto serveriai buvo užgrobti grėsmių veikėjų, kurie platino apgaulingas el. laiškų grandines, kuriomis imituojami FBI perspėjimai.

Pasitelkdami eims@ic.fbi.gov, FBI teisėtą el. pašto adresą, susijusį su FBI teisėsaugos portalu (LEEP), vagys sėkmingai išsiuntė dešimtis tūkstančių apgaulingų pranešimų keliomis bangomis.