Centralizuotos slaptažodžių saugojimo sistemos tapo patraukliais taikiniais

Vartotojų naudojami slaptažodžiai yra viena iš svarbiausių kibernetinės saugos temų, tačiau centralizuotos slaptažodžių saugojimo sistemos gali tapti patraukliais taikiniais kibernetiniams nusikaltėliams. Pastaruoju metu daugelis žmonių pradėjo naudoti slaptažodžių saugojimo platformas, tokias kaip LastPass, kad būtų paprasčiau susikurti ir saugoti stiprius slaptažodžius. Tačiau, kaip parodė pastarųjų metų įvykiai, netgi tokios saugios platformos kaip LastPass gali tapti nulaužiamos ir pakenkti naudotojų saugumui.

Todėl galima tvirtinti, kad centralizuotos slaptažodžių saugojimo sistemos visada bus patrauklios kibernetiniams nusikaltėliams ir atsiras naujų būdų, kaip jas nulaužti. Netgi gerai apsaugotos sistemos gali būti pažeistos, o naudotojų privatumas ir saugumas gali būti pažeisti.

Vienas iš geriausių būdų apsaugoti savo slaptažodžius yra naudoti decentralizuotas sistemas, kurios saugo slaptažodžius saugiai ir nereikalauja pasitikėjimo centraline autoritetine sistema. Kitas būdas yra naudoti dviejų veiksnių autentifikaciją, kurioje reikia pateikti papildomą patikrinimą, kad įsilaužėlis negalėtų pasiekti jūsų paskyros neturėdamas papildomos informacijos.

Dar viena problema yra tai, kad po tokių nulaužimų įmonės dažnai neskelbia informacijos kelerius metus. Tai daro naudotojus dar pažeidžiamus, nes įsilaužėliai gali naudoti nutekintą informaciją bet kuriuo metu.

Taigi, svarbu rinktis saugias priemones ir nuolat stebėti savo paskyrų veiklą. Pritariant decentralizuotų sistemų naudojimui ir dviejų veiksnių autentifikacijai, galime užtikrinti gerą kibernetinę saugą ir apsaugoti savo privatumą bei saugumą internete.

https://blog.lastpass.com/2022/12/notice-of-recent-security-incident/