Būkite budrūs naudodamiesi viešu „Wifi“

Tyrimai rodo, kad viešas „Wifi“ internetas yra daug pavojingesnis nei galima pagalvoti. Šie tinklai yra tikras lobis programišiams: jie sukuria netikrą „Wifi“ tinklą siekdami pavogti asmeninius duomenis. Kai žmogus bando prisijungti prie viešo interneto, ypač oro uoste arba kavinėje, jis ar ji gali net nežinoti, ar tas tinklas yra tikras ar ne.

Kokie pavojai tyko naudojantis viešu „Wifi“?

Sukčiavimas („Evil Twin“): pateisinantys savo vardą „Evil Twin“ prieigos maršrutai sukuria netikrą tinklą tokiu pačiu pavadinimu kaip tikrasis. „Evil Twin“ veikia taip pat kaip ir įprastas sukčiavimas: kai naudotojas įeina į netikrą prieigos maršrutą, pavagiami sistemos duomenys arba vykdomos kitokios atakos.

„War drivers“: šie žmonės bando neteisėtai užgrobti tinklą, pavyzdžiui atvirą nemokamą „Wifi“ tinklą. Bevielio interneto ieškotojai transporto priemonėse gali būti programišiai, profesionalūs nusikaltėliai ar net verslo konkurentai.

Virusai: pati žinomiausia grėsmė, kuri veikia ir bevielius tinklus. Virusas patenka į bevielį tinklą, siunčia užklausas ir prisijungia į vietinį tinklą norėdamas patekti į artimiausius bevielius tinklus ir juos pažeisti.

Kaip apsisaugoti nuo tokių grėsmių?

Būkite budrūs ir naudodamiesi viešu „Wifi“ tinklu atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

Išjunkite bendrinimą

Naudojame kompiuterius ir internetą norėdami pasidalinti failais, vaizdo įrašais, grafiniais elementais, spausdintuvais ir pan. Jei esate prisijungę prie viešo tinklo, akivaizdu, kad kas nors bandys patekti į jūsų duomenis ir failus. Norėdami nuo to apsisaugoti, išjunkite šią funkciją savo operacinėje sistemoje.

Įsijunkite ugniasienę

Nepaisant to, kad ugniasienė gerai neapsaugo tinklo, vis tiek reikia, kad tinkle nebūtų nepageidaujamo duomenų srauto. „Windows“ ir „Mac OS X“ operacinėse sistemose jau yra įrašyta įprasta ugniasienė.

Atnaujinkite savo antivirusinę programinę įrangą

Turėti antivirusinę programą neužtenka. Reikia kartas nuo karto ją atnaujinti. Ši sistema įspės apie įtartiną turinį.

Naudokite VPN (virtualus privatus tinklas)

Virtualus privatus tinklas yra labai populiarus siekiant apsaugoti visus savo duomenis. VPN yra tiek mokamose, tiek nemokamose versijose. Tai yra puiki alternatyva ir nenugalimas sprendimas tiems, kurie dažnai jungiasi prie viešų „Wifi“ tinklų.

Tikrinkite, ar yra SSL sertifikatas

SSL sertifikatą turinčios svetainės adresas prasideda HTTPS raidėmis. SSL patvirtinta, kad svetainėje ir (arba) serveryje vykdomas šifravimas ir taip garantuojamas saugus ryšys. Bet kokia svetaine, neturinčia HTTPS, geriau nepasitikėti. Sertifikavimo institucija išduoda SSL sertifikatą, kuris naudojamas sritims, svetainėms, programėlėms, programinei įrangai, pirminiam kodui, dokumentams ir mobiliosioms programėlėms saugoti. Todėl prieš įeidami į bet kokią svetainę žiūrėkite, ar ji turi šį sertifikatą.

Nebūkite prisijungę

Nuolatinis prisijungimas yra viena iš priežasčių dėl kurių gali būti užgrobta jūsų elektroninio pašto paskyra, banko sąskaita arba socialinio tinklo paskyra. Baigę darbus turėtumėte atsijungti nuo visų paskyrų. Taip pat telefone arba nešiojamame kompiuteryje reikėtų išjungti automatinį prisijungimą prie „Wifi“ taškų.

Prieš prisijungiant prie viešo „Wifi“ tinklo reikia žinoti kelis dalykus: nesijungti prie nežinomų tinklų, jungtis prie šifruoto tinklo ir prisijungus prie viešo tinklo pateikti kuo mažiau informacijos. Darbas internete nėra toks saugus, kaip gali pasirodyti, todėl būkite atsargūs.

Šaltinis: HackRead.com