Atsarginės kopijos

Ar vertinate savo kompiuterio ar serverio duomenis? Jei taip, turėtumėte rimtai apsvarstyti atsarginių kopijų naudą. Tai vienintelis patikimas būdas apsaugoti savo duomenis nuo praradimo, nes, nors ir turite kokybišką apsaugos sistemą, jos gali nesugebėti apsaugoti jūsų duomenų nuo nulaužimo.

Pavyzdžiui, pastaruoju metu daug kalbama apie LastPass ir FBI duomenų nulaužimus. Tai rodo, kad net turint gerą ir kokybišką apsaugos sistemą, jūsų duomenys gali būti pavokti, užšifruoti, ištrinti ar net paviešinti.

Atsarginės kopijos yra būtinos, tačiau jų tvarkymas taip pat yra svarbus. Turėtumėte užtikrinti, kad jūsų atsarginės kopijos būtų laikomos kitame lygmenyje, kad net nulaužus administratoriaus paskyrą, virusai negalėtų patekti į jūsų kopijas ir perrašyti ar ištrinti jūsų duomenis.

Taip pat svarbu laikyti kelių mėnesių kopijas, kad galėtumėte grįžti į dieną, kai įvyko incidentas, net jei jis nebuvo pastebėtas iš karto. Tai gali suteikti jums gerą šansą atkurti savo duomenis ir išvengti didelių finansinių nuostolių ar ilgalaikio žalos jūsų verslui ar asmeniniam gyvenimui.

Neapsaugotas duomenų praradimas gali turėti katastrofiškų padarinių. Atsarginių kopijų laikymas yra paprastas, bet svarbus žingsnis, kuris gali apsaugoti jus nuo didelių finansinių nuostolių ar netekties. Jei dar nesate atlikę atsarginių kopijų, turėtumėte tai padaryti nedelsdami.

Konsultacija Susisiekti