6 patarimai, kaip apsaugoti verslą nuo kibernetinių atakų

Kibernetinių įsilaužimų mastas neabejotinai auga. Žmonės vis labiau pasitiki technologijomis, naudojasi išmaniaisiais telefonais norėdami prisijungti prie savo banko sąskaitos ir socialiniais tinklais, kurie kaupia ir naudoja duomenis. O programišiai kartais tuo pasinaudoja. Galbūt manote, kad Jūsų verslui tai negresia, tačiau tai netiesa. Nesvarbu, ar esate tik tinklaraštininkas ar turite milijono vertą verslą, atkreipkite dėmesį į šiuos 6 dalykus norėdami apsaugoti savo internetinį verslą nuo kibernetinių atakų.

Kam kyla kibernetinės atakos rizika?

Rizika kyla bet kuriam verslui, nepriklausomai nuo jo dydžio. Kiekvienas verslas turi turėti tvirtą apsaugą ir nuolat ieškoti būdų, kaip apsaugoti duomenis bei turėti planą B įvykus atakai.

Atnaujinkite savo apsaugos metodus

Reikia nuolat atnaujinti antivirusinę programinę įrangą, kad ji galėtų kovoti su naujausiomis grėsmėmis. Taip pat, jei naudojate „WordPress“ platformą užtikrinkite, kad visi jūsų priedai yra atnaujinti, nes programišiams bus sunkiau rasti Jūsų svetainės saugumo skylių. Pagalvokite ir apie rinkodaros būdus: rinkodara elektroniniu paštu, socialinių tinklų rinkodara ir net turinio rinkodara gali tapti programišių taikiniu. Pasinaudokite patikimomis „Amazon“ partnerystės programomis, kurios padės saugiai ir efektyviai užsiimti tiek rinkodara elektroniniu paštu, tiek socialinių tinklų rinkodara.

Venkite nepageidaujamų nuorodų

Jei gaunate elektroninį laišką iš nežinomo šaltinio, neatidarykite jokių laiške esančių nuorodų, nebent tikrai žinote, kad siuntėju galima pasitikėti. Naudodami šias nuorodas programišiai gali patekti į Jūsų kompiuterį ar prieiti prie konfidencialios informacijos. Net jei elektroninis paštas, iš kurio gavote laišką ir atrodo patikimai, patikrinkite dar kartą prieš spustelėdami. Galbūt gausite laiškų ir iš tokių įmonių su kuriomis reguliariai bendraujate, pavyzdžiui, Jūsų bankas ar mėgstamiausia parduotuvė. Jei abejojate, paskambinkite tai įmonei ir išsiaiškinkite.

Naudokite ilgus slaptažodžius

Nenaudokite lengvai atspėjamų slaptažodžių. Patys patikimiausi slaptažodžiai susideda iš raidžių ir skaitmenų, todėl rinkitės atsitiktiniu būdu. Nenaudokite tų pačių slaptažodžių prisijungdami į skirtingas paskyras ir reguliariai juos keiskite.

Užšifruokite savo puslapį

Šifravimas paverčia Jūsų duomenis į eilę nesuprantamo turinio, jei prie jo patektų kita šalis be atitinkamo kodo. Tai papildomai apsaugo jūsų svetainę ir apsunkina programišių priėjimą prie Jūsų duomenų.

Kurkite atsargines kopijas

Dabar auga išpirkos reikalaujančių programų plitimas, kurios gali sugadinti Jūsų kompiuterį ir kurias galima panaikinti tik sumokėjus išpirką programišiui. Tai gali būti itin nuostolinga bet kuriam internetiniam verslui, o žala gali kainuoti ne vieną mėnesį ir metus darbo. Apsisaugokite nuo išpirkos reikalaujančių programų reguliariai kurdami atsargines failų kopijas į išorinį šaltinį, kad galėtumėte jas lengvai pasiekti ir prireikus įjungti. Dabar internetinį verslą nuo kibernetinių atakų apsaugoti yra svarbiau nei bet kada; rizika kyla ne tik kelių milijonų vertoms operacijoms, bet ir pavienėms svetainėms. Nepaleiskite savo svetainės saugumo. Sekite naujausią informaciją apie kibernetines atakas ir planuokite keliais žingsniais į priekį.

Šaltinis: HackRead.com